Zamów płytę

okladka

Płytę można zamówić w sklepie internetowym Dalmafonu – https://sklep.dalmafon.pl/ – lub nabyć w sklepach stacjonarnych (Empiki, etc.)

Skruchy i erotyki dla Ewy to zbiór wierszy Jacka Kaczmarskiego z muzyką i w wykonaniu Mateusza Nagórskiego i Andrzeja Dębowskiego.
Na płytę składa się czternaście piosenek, dla których wspólnym mianownikiem jest postać biblijnej Ewy, przedstawionej jako archetyp kobiety.

Napisali o płycie:

Michał Zabłocki, poeta:
„Kaczmarski żyje! To piękne, że sympatycy wielkiego poety wciąż mogą liczyć na kolejne piosenki. Czego więcej potrzeba poecie? I czego więcej potrzeba jego fanom? Żeby piosenki były ładne? Więc są!”

Jan Kondrak, Lubelska Federacja Bardów:
„Mało osób umie powiedzieć słowem i dźwiękiem tak dużo i tak dobrze jak Mateusz Nagórski. Znam go od lat. Ma swoją pasję i swój świat. Jest wiarygodny. Technicznie nawet lepszy od swojego mistrza Kaczmarskiego. Na tej płycie – we współpracy z Andrzejem Dębowskim – odkrywa dla nas terytoria po których Jacek chadzał, a nie zwróciliśmy uwagi wcześniej. Jest szacunek i kaptur spada na łopatki.”

Krzysztof Nowak, redaktor antologii i dyskografii Jacka Kaczmarskiego:
Skruchy i erotyki dla Ewy – nieumuzyczniony cykl wierszy Jacka Kaczmarskiego – to drogocenny brylant, który doczekał się godnej siebie oprawy. Wspaniałe kompozycje połączone z kunsztowną aranżacją i fenomenalnym wykonaniem Mateusza i Andrzeja dały efekt najwyższej próby artystycznej.”